همه ما طعم سوپ های زیادی رو در طول زندگی تجربه کردیم، اما طعم مزه بعضی از اون ها برامون بشتر از بقیه دلچسبه و برای تهیه کردن اون ها رو بیشتر از بقیه ترجیح می دیم. با اینکه سوپ ها خودشون به تنهایی می تونن یک وعده غذایی به حساب بیان ولی گاهی از اون ها به عنوان پیش غذا، مخصوصاً در مهمانی ها استفاده میشه. یکی از انواع سوپ ها که من به شخصه طعم اون روخیلی دوست دارم سوپ شیر فرانسویه. یک سوپ کامل با طعم عالی که همیشه مورد توجه قرار میگیره و میتونه تکمیل کننده ضیافت ما باشه.

سوپ شیر فرانسوی

سوپ شیر فرانسوی

مواد لازم برای تهیه سوپ شیر فرانسوی

  • جو پرک 1 پیمانه
  • پیاز نگینی خرد شده 1 عدد متوسط
  • فیله مرغ 250 گرم
  • هویج متوسط 2 عدد (رنده شده)
  • قارچ اسلایس شده 1 پیمانه
  • ذرت پخته نصف پیمانه
  • سس بشامل 1 پیمانه
  • خامه 1/3 پیمانه
  • قرص عصاره مرغ 2 عدد
  • نمک، فلفل، پودر سیر به میزان لازم

طرز تهیه سوپ شیر فرانسوی

برای شروع ابتدا حدوداً 2 لیتر آب سرد و تازه رو داخل قابلمه مناسبی می ریزیم و روی حرارت قرار می دیم تا به جوش بیاد. اگر از قبل استاک گوشت یا مرغ تهیه کردین می تونین ازش استفاده کنین. بعد از اینکه آب به جوش اومد، حرارت رو ملایم میکنیم و پیاز نگینی خرد شده رو بهش اضافه می کنیم.

اضافه کردن پیاز نگینی خرد شده به آب جوش

اضافه کردن پیاز نگینی خرد شده به آب جوش

اگر از استاک استفاده نکرده باشیم، اینجا دو عدد عصاره مرغ رو به آب جوش و پیاز اضافه می کنیم و بعد فیله مرغ رو که به تکه های باریک خرد کردیم رو اضافه می کنیم و حدودا 30 تا 40 دقیقه اجازه می دیم تا مرغ بپزه.

اضافه کردن فیله های مرغ خرد شده به آب و پیاز

اضافه کردن فیله های مرغ خرد شده به آب و پیاز

بعد از اینکه مرغ ها پخته شدن، جو پرک رو اضافه می کنیم و مدتی صبر می کنیم تا بشکفه و نرم بشه. بعد از اضافه کردن جو، درب قابلمه رو کیپ نکنین چون به دلیل وجو نشاسته زیادی که درونش وجود داره موقع جوش اومدن سوپ، از سر قابلمه سرریز می کنه و گازتون رو حسابی کثیف می کنه.

طرز تهیه موس خرمالو مرحله به مرحلهطرز تهیه موس خرمالو مرحله به مرحله با طعم بی نظیر خرمالو. برای اونهایی که طرفدار انواع موس هستن و از عشاق خرمالو. این دسر بی نهایت خوشمزه رو پیشنهاد میکنم... 
ادامه مطلب

ارائه شده توسط اضافه کردن جو پرک به مرغ پخته شده

اضافه کردن جو پرک به مرغ پخته شده

مرحله بعدی اضافه کردن هویج رنده شده است، من هویج رو با دنده ریز رنده می کنم. شما اگر مایلین تا هویج توی سوپ بیشتر دیده بشه با دنده درشت تر رنده کنین.

اضافه کردن هویج رنده شده

اضافه کردن هویج رنده شده

و بعد قارچ ورقه شده رو اضافه می کنیم و اجازه می دیم تا هویج و قارچ بپزن و نرم بشن و جو به سوپ لعاب بده.

اضافه کردن قارچ های اسلایس شده

اضافه کردن قارچ های اسلایس شده

در اواخر پخت ذرت پخنه شده رو اضافه می کنیم و اجازه میدیم تا همه مواد با هم مخلوط بشن و مزه دار بشن.

اضافه کردن ذرت پخته

اضافه کردن ذرت پخته

در 15 دقیقه پایانی سس بشامل رو که با نمک و فلفل مزه دار کردیم به سوپ اضافه می کنیم و اجازه می دیم تا سوپ با حرارت ملایم جا بیفته سپس حرارت رو خاموش می کنیم. طرز تهیه سس بشامل رو می تونین اینجا یا در این مطلب ببینین.

اضافه کردن سس بشامل به سوپ

اضافه کردن سس بشامل به سوپ در 15 دقیقه پایانی

بعد از اینکه سوپ از جوش افتاد، خامه رو به سوپ اضافه می کنیم و خیلی سریع هم می زنیم تا خامه به خوبی با سوپ مخلوط بشه و گلوله نشه.

اضافه کردن خامه به سوپ بعد از خاموش کردن حرارت

اضافه کردن خامه به سوپ بعد از خاموش کردن حرارت

بعد  از این مرحله مزه سوپ رو تست می کنیم و در صورت نیاز نمک و فلفل اضافه کرده و سپس درب قابلمه رو قرار می دیم و 4-5 دقیقه صبر می کنیم و بعد در ظرف مورد نظر ریخته و سرو می کنیم. این سوپ به همراه لیمو ترش تازه طعم بسیار فوق العاده ای داره که پیشنهاد میکنم از دستش ندین.

سوپ شیر فرانسوی 1

سوپ شیر فرانسوی

منبع : 2nafare.
موضوعات مرتبط :
نظر شما