بهترین مارک های دوچرخه در دنیا

امروز تصمیم گرفتیم 10 دوچرخه برتر دنیا را به شما معرفی کنیم که بیشتر این برندها تیم های بزرگ دوچرخه سواری را اسپانسری نیز می کنند.

بهترین دوچرخه های جهان در کشور آمریکا و تایوان طراحی و ساخته می شوند . 

 

10 – Merida Bikes

 

این دوچرخه که در رده دهم بهترین دوچرخه های جهان قرار دارد در کشور تایوان توسط شرکت Merida Industry Co طراحی و ساخته می شود.

شرکت مریدا از سال 1972 سال به سال تولیدات خود را افزایش دادند و هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوچرخه در جهان هستند.

این شرکت سازنده دوچرخه با IKe Tsenge کارش را شروع کرد. و این شخص در سال 2012 درگذشت. این شرکت در هر سال بالغ بر  2.2 میلیون دستگاه دوچرخه تولید می کند و محصولات این شرکت در 77 کشور جهان موجود می باشد.

9. Trek:

 

برند ترک یکی از بزرگترین و پیشروترین شرکتهای تولید دوچرخه در جهان می باشد.

این شرکت محصولات خود را تحت برندهای مختلفی همچون Electra Bicycle، Diamant bikes, Klein, Gary Fisher و غیره توزیع و به فروش می رساند.

دفتر مرکزی اصلی این شرکت در ویسکانسین ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شرکت دارای 1700 نمایندگی فروش در آمریکای شمالی است و محصولات این کشور در بیش از 90 کشور جهان به فروش می رسد.

8 – Specialized

 

نام رسمی و کامل کمپانی سازنده این دوچرخه Specialized Bicycle Components می باشد. و در سال 1974 توسط مایک سین یارد (Mike Sinyard) در ایالت کالیفرنیای آمریکا تاسیس شد.

این شرکت تیم های مختلف دوچرخه سواری زیادی را تحت حمایت خود دارد و اسپانسر این تیم های می باشد . بسیاری از دوچرخه سواران در اروپا از آمریکای شمالی از این برند استفاده می کنند.

7. Cannondale:

 

این دوچرخه یکی از برندهای مشهور و موفق است که دفتر مرکزی آن در کشور آمریکا و کالیفرنیا واقع شده است. این یک برند حرفه ای در ساخت آخرین نسل انواع دوچرخه می باشد .

این شرکت در سال 1971 تاسیس شده است و در سال 1983 شروع به ساخت دوچرخه های مخصوص تور و آلومینیومی کرد.دوچرخه کوهستان بعدا به لیست محصولات تولیدی این شرکت افزوده شد.

6- Kona Bicycle

این شرکت دوچرخه سازی در شمال غربی اقیانوس آرام ( شمال غربی کشورهای کانادا و ایالات متحده) است.

این شرکت دوچرخه سازی در سال 1988 توسط Dan Gerhard و Jacob Heilbron در ونکوور کانادا تاسیس شده است. و مرکز جهانی آن در فرندیل، واشنگتن با دفاتر توزیعی در ونکوور و ژنو سوئیس اروپا می باشد.

برند Kona اولین دوچرخه ای است که توانست دوچرخه کوهستان تمام لوله ای را طراحی و بسازد.دوچرخه های این برند برای استفاده در زمین هایی با سراشیبی زیاد شناخته شده است.

5. Scott:

 

این دوچرخه توسط کمپانی SCOTT Sports تولید می شود که این شرکت علاوه بر دوچرخه، در ساخت تجهیزات زمستانی، اتومبیل رانی و موتور سواری فعالیت دارد.

این شرکت در سال  1958 تاسیس شده است و دفتر مرکزی این شرکت در شهر Givisiez سوئیس واقع شده است.

این شرکت اسپانسر تیم های دوچرخه سواری IAM Cycling سوئیس و Orica–GreenEDGE کشور استرالیا می باشد.

4. Santa Cruz:

 

این شرکت در سال 1993 توسط Rob Roskopp و Rich Novak در سانتا کروز کالیفرنیا تاسیس شد و در ساخت آخرین مدلهای دوچرخه کوهستان فعالیت بیشتری دارد و 20 نوع مدل دوچرخه کوهستان تولید می کند و مدل Juliana این کمپانی مخصوص خانمها در دوچرخه سواری کوهستان می باشد.

این شرکت دوچرخه سازی در جولای 2015 به کمپانی Pon Holding Group فروخته شد.

3. Marin:

 

این کمپانی در سال 1986 میلادی در کالیفرنیا تاسیس شده است و بیشتر تخصص این شرکت ساخت دوچرخه های مخصوص کوهستان می باشد البته تیپ های دیگری دوچرخه را نیز تولید می کند.

این شرکت همچنین دوچرخه های مخصوص راحتی، شهری، کودکان، و بانوان را تولید می کند.

2. GT:

 

کمپانی جی تی در سال 1972 توسط Gary Turner and Richard Long در کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است و در ساخت انواع دوچرخه جاده، کوهستان و بی ام ایکس فعالیت دارد. این شرکت اسپانسر تیم های زیادی از جمله در کوهستان و جاده و بی ام ایکس هست و مدلهای این شرکت بالغ بر 70 مدل می باشد.

منبع : rotbe3.
موضوعات مرتبط :
نظر شما