با اتنخاب تور استانبول در سفر ترکیه ، دنیایی از زیبایی ها که ترکیبی از طبیعت و مدرنیته است ، پیش روی شما خواهد بود . سواحل زیبای دریای مرمره ، تنگه بسفر و خلیج طلایی شما را به وجد خواهد آورد .مراکز خرید استانبول تجلی معماری های مدرن دنیاست . اما در این سفر می توانید به شهرهای اطراف استانبول سفر کنید و از دیدنی ها و تفریحات این شهرها نیز ، لذت ببرید . در زیر به برخی از مکانهای دیدنی اطراف استانبول اشاره کردیم که می توانید آنها را در برنامه سفر خود جای دهید . 

 

 

http://www.turkeyhotel.ir/

تور استانبول

دریاچه آبانت

lake clipart-qpr یکی از بهترین جاهای تفریحی ترکیه که می توانید برای گردش انتخاب کنید ، دریاچه آبانت است . در 280 کیلومتری استانبول دریاچه ای زیبا قرار دارد که دریاچه آبانت نام دارد و معروف ترین دریاچه ترکیه است . دریاچه آبانت ۳۰ کیلومتر از Bolu فاصله دارد و در مسیر یزرگراه آنکارا – استانبول قرار دارد . دریاچه آبانت با درختان کاج احاطه شده است و نیلوفرهای آبی در فصل تابستان دیدنی است . ماهی های قزل آلا دریاچه آبانت بسیار معروف و خوشمزه هستند . عمیق ترین نقطه دریاچه ۴۵ متر است .

http://www.turkeyhotel.ir/

تور دریاچه آبانت استانبول

http://www.turkeyhotel.ir/

تور دریاچه آبانت استانبول

سفرانبلو

turism_clipart-turkeythmbسفرانبلو  یکی از شهرهای ترکیه که آمیخته ای از تارخ و طبیعت زیباست ، شهر سافرانبلو در استان کارابوک ترکیه و در 440 کلومتری استانبول واقع شده و تا مرکز استان یعنی شهر صنعتی کارابوک تنها ۱۰ کیلومتر فاصله دارد . شهر سافرانبلو ترکیه هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و تاکنون ۱۰۰۸ اثر تاریخی در آن به ثبت رسیده است که شامل  ۱ موزه خصوصی ، ۲۵ مسجد ، ۵ مقبره ، ۸ چشمه تاریخی ، ۵ حمام ترکی ، ۳ کاروانسراها ، ۱ برج تاریخی ساعت ، ۱ ساعت آفتابی ، پل های تاریخی قبرستان ها و صدها خانه تاریخی و …میباشد . این شهر توسط یونسکو به عنوان یک ناحیه بین المللی فرهنگی و یکی از میراثهای جهانی ثبت شده است . از مناظر طبیعی این منطقه نیز میتوان به پارک چاملیک اشاره کرد که رنگ آمیزی عجیبی از طبیعت را به نمایش گذاشته است و تراس سفرانبلو یکی از جاذبه های این منطقه است .

http://www.turkeyhotel.ir/

کریستال تراس سافرانبلو

http://www.turkeyhotel.ir/

کریستال تراس سافرانبلو

ادیرنه

hiking-clipart-qprاز استانبول تور ادیرنه را حتما تجربه کنید . شهر تاریخی ادیرنه در 230 کیلومتری استانبول با آثار پرشکوه خود آناتولی و اروپا را به یکدیگر مرتبط می‌سازد و هم در دوران امپراطوری عثمانی و هم در دوره جمهوریت به عنوان مرکز آموزش و فرهنگ نقش مهمی بر عهده داشته و دارد. نوآوری در زمینه های معماری در بناهای این شهر دیده شده و اولین نمونه‌های هنر خطاطی و تزئین نیز باز در همین شهر جوانه زده است.  این شهر زمانی پایتخت دولت عثمانی بود و با مساجد، بازارهای سر پوشیده، پل‌ها و خانه‌های تاریخی‌اش به عنوان نماد میراث فرهنگی ترکیه شناخته می‌شود. مسجد سلیمیه از هر نفطه ادیرنه قابل مشاهده است و اثر هشتاد سالگی معمار سینان می‌باشد یکی از شاهکارهای هنر معماری ترک، عثمانی و جهان محسوب می‌گردد.  ازجمله نقاط دیدنی این شهر می‌توان به “سارای ایچی” محل برگزاری مسابقات کشتی سنتی “کیرک پینار” یا کشتی روغنی و کاخ همایونی، کاروانسراهای رستم پاشا، احمد پاشا و تاشحان و یکی از کاخ‌های پادشاهان عثمانی در دوره‌ای که ادیرنه پایتخت امپراطوری بود اشاره کرد. این کاخ در بین کاخهای عثمانی، بعد از کاخ توپکاپی، بزرگترین کاخ بود. کاخ مذکور در نتیجه عدم توجه و فرسایش از بین رفته است .

http://www.turkeyhotel.ir/

مسجد سلیمیه

منبع : http://www.turkeyhotel.ir/
موضوعات مرتبط :
نظر شما