معرفی 5 تن از بزرگترین سهام داران شرکت اپل

 سرمایه گذاران و ارگان های زیادی در شرکت اپل یکی از بزرگترین شرکت های آمریکا سرمایه گذاری کرده اند این شرکت در حال حاضر بیش از  $633 میلیارد سرمایه دارد .

Tim Cook

او یکی از بزرگترین سرمایه گذاران داخلی اپل که بالغ بر 1.17 میلیون از سهام شرکت اپل را داراست که تا نوامبر 2015 سهام او در بازار  $135 میلیون دلار ارزش گذاری شده است . او در سال 2011 مدیر اجرایی این شرکت قبل از استیو جابز  بوده  و بخش فروش محصولات در سطح بین المللی و مدیریت آن را برعهده داشته است .  

 

 

Arthur Levinson

او حدود 1.13 میلیون  از سهام شرکت اپل را داراست لوینسون  رئیس هیئت مدیره و مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت اپل است و قبلا" مدیر شرکت   Genentech بوده است .

 

Craig Federighi

کریگ بالغ بر 439,000 سهم از شرکت اپل را داراست او معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار و بخش توسعه بین المللی ios   و OS X و تیم مهندسی سیستم عامل اپل است .

 

 

Carl Icahn

کارا آیکان یکی  از بزرگترین فعالان سرمایه گذاری در آمریکا و یکی از  اصلی ترین سرمایه گذاران  اپل است او بالغ بر  52 میلیون دلار از سهام شرکت اپل را داراست که در اکتبر 2015 ارزش سهام او در بازار  $5.8 میلیارد دلار برآورد شده است . او اولین بار در سال 2013 در توییتر اعلام کرد که بخش عمده ای از سهام اپل را خریداری کرده است.

 

 

Vanguard Funds

یکی از  شرکت های مربوط به صندوق های سرمایه گذاری مشترک که از اصلی ترین سرمایه گذاران اپل  بوده و  بالغ بر 329 میلیون سهم از سهام شرکت اپل را داراست که ارزش آن در بازار تا اکتبر  2015 ، 36 میلیارد دلار برآورد شده است.

شرکت vanguard یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی و یکی از بزرگترین شرکت های صندوق سرمایه گذاری مشترک بوده  و دومین رتبه را در دنیا در وسعت و گستردگی تبادلات ارزی دارد . 

 

درآمد اپل در هر ثانیه چقدر است؟

 آیفون Iphone، آی مک I mac ،اپل واچ Apple Watch و آیپد I pad از جمله این لوازم الکترونیکی هستند.

درآمد اپل  ، حدود 6300 دلار در هر ثانیه است.اپل در 15 ثانیه بیش از  100 هزار دلار درآمد دارد و در این مدت حدود 100 عدد آیفون به فروش می رساند.با یک محاسبه سرانگشتی به این نتیجه می رسیم که درآمد فروش شرکت اپل ،حدود ١٩٨ میلیارد دلار در هر سال است.

 

منبع : p://www.megashid.com/article/
موضوعات مرتبط :
نظر شما