مهدی امیری، مدیر عامل همکاران سیستم شد

 

مدیرعامل جدید شرکت همکاران سیستم روز چهارشنبه ۲۰ آذر طی مراسمی در هتل هما تهران معرفی شد. 

در نشستی که با حضور ۱۰۰ نفر از مدیران گروه همکاران سیستم از سراسر کشور برگزار شد، مهدی امیری حکم مدیرعاملی شرکت همکاران سیستم را از هیات مدیره این شرکت دریافت کرد. 
شهریار رحیمی، مدیر عامل سابق و نایب رئیس هیات مدیره شرکت همکاران سیستم، در سخنانی در ابتدای این مراسم گفت: «بنیانگذاران کار آفرین همکاران سیستم ۲۵ سال قبل نهالی را کاشتند که خوشبختانه امروز به درختی پربار و با قامتی برافراشته تبدیل شده است. در این مسیر، استراتژی همکاران سیستم در عرصه منابع انسانی همواره جذب جوانان مستعد بوده است. این جوانان در پرتو فرهنگ همکاران سیستم به نیروهای ارزشمندی برای صنعت IT کشور تبدیل شده‌اند.» 
شهریار رحیمی که بیش از ده سال مدیرعاملی بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری ایران را برعهده داشته است از مهدی امیری به عنوان یکی از این نیروهای ارزشمند نام برد که امروز به مدیری با تدبیر، منصف، ‌دقیق و‌ مشتری مدار تبدیل شده و گفت: مهدی امیری با تفکر اقتصادی که در صنعت نرم افزار دارد، مصمم به پیشرفت همکاران سیستم در دوره جدید است. 
در ادامه این مراسم مهدی امیری، مدیرعامل همکاران سیستم گفت: «بنا دارم که همکاران سیستم را به سطحی ارتقا بدهیم که موفق‌ترین شرکت نرم‌افزاری خاورمیانه باشد. پایه قراردادن مشتری به عنوان سرمایه اصلی، سرمایه‌گذاری روی محصولات جدید، اعتقاد به عملی کردن ایده‌ها، حرفه‌ای‌گری، توجه ویژه به افراد با عملکرد بالا و اشتیاق متفاوت بودن، اصولی‌ست که می‌تواند فعالیت تیمی ما را تقویت کند و رسیدن به اهداف بزرگ را تسریع بخشد.»

محمود نظاری: این تحول بزرگ برای بهره‌گیری از استعدادی درخشان در پیش‌برد موفقیت همکاران و تاثیرگذاری در پیشرفت صنعت آی تی کشور است.


وی همچنین با اشاره به نقاط تمرکز همکاران سیستم در سال آینده گفت: «افزایش سطح رضایت مشتریان از محصولات و خدمات، توسعه منابع انسانی، ارتقاء سیستم‌های مشتریان به نسل جدید محصولات (راهکاران) برای مدیریت بهینه منابع سازمانی، اولویت ماست. همچنین ورود به بازارهای خاورمیانه و ایجاد فضای همکاری مشترک با شرکت‌های خارجی، مهم‌ترین دستورهای کاری همکاران سیستم برای توسعه شرکت خواهد بود.» 
محمود نظاری، رئیس هیات مدیره همکاران سیستم نیز در این جلسه گفت: «نقش همکاران سیستم در صنعت نرم افزار کشور، تنها تولید نرم‌افزار نبوده بلکه برقراری ساز وکار ایجاد و اداره شرکت‌های بزرگ IT کشور، توسعه فرهنگ استفاده از IT در بنگاه‌های اقتصادی و پرورش تیم بزرگی از مدیرانِ توسعه بخش این صنعت، دستاوردهای ملی ما در طی سال‌های اخیر بوده است. 
نظاری همچنین گفت: «مهدی امیری به عنوان یکی از درخشان‌ترین مدیران پرورش‌یافته این مکتب، نقش مهمی در ایجاد تحولات بزرگ در همکاران سیستم خواهد داشت و از نگاهی دیگر موفقیت‌های او سهم موثری در پیشرفت صنعت نرم افزار کشور خواهد داشت.» 
نظاری که خود نیز اولین مدیرعامل همکاران سیستم بوده است با اشاره به تلاش‌های شهریار رحیمی در سمت مدیرعاملی همکاران سیستم گفت: «طی این ده سالی که شهریار مدیرعامل شرکت بود از جهت وسعت بازار و توسعه شرکت ما به موفقیت‌های بزرگی دست یافتیم و درآمد شرکت حدود ۶۰ برابر شد. همچنین ویژگی‌های او مانند سخت کوشی و صبوری که جزو سرمایه‌های فردی اوست تبدیل به سرمایه همه ما شد.»

 


گفتنی است مهدی امیری، ۱۲ سال است که در همکاران سیستم مشغول فعالیت است. وی کار خود در را از سال ۱۳۸۰ در این شرکت به عنوان برنامه‌نویس ارشد آغاز کرد و طی ۱۲ سال گذشته، عملکرد موفقی در جایگاه‌هایی چون سرپرستی تیم‌های تولید، معاونت تولید، مدیریت تولید، عضو هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه، عضویت هیات مدیره گروه و قائم مقامی مدیر عامل همکاران سیستم داشته است.

 

بیوگرافی مهدی امیری

مهدی امیری متولد ۱۳۵۵ در شهر رودسر و مدیرعامل همکاران سیستم است. وی از سال ۱۳۸۰ به عنوان برنامه نویس ارشد به همکاران سیستم پیوست.

پیش از انتخاب به این سمت، امیری مدیرعاملی شرکت اطلاعات مدیریت همکاران سیستم (۱۳۸۹) را برعهده داشت. توسعه سبد محصولات، پیشبرد موفق پروژه تولید محصول کلیدی راهکاران، بهبود کیفیت و افزایش رضایتمندی مشتریان، در کنار پرورش موفق نسل جدیدی از مدیران میانی واحد تولید نرم‌افزار بخشی از موفقیت های وی و دیگر مدیران ارشد همکاران در این دوران به شمار می آید.

در سال های ابتدایی حضور او در همکاران سیستم هوشمندی، دانش فنی منحصر به فرد و توانایی استثنایی در رهبری، او را به سرعت و به عنوان مدیری برجسته و کارآمد به مدیریت ارشد همکاران سیستم معرفی کرد.به گفته همکارانش ذهن سیال و ساخت یافته، بینش دقیق در کنار آگاهی و تسلط بر فناوری های روز دنیا از ویژگی هایی کلیدی امیری به شمار می روند.

از جمله مسؤولیت های پیشین وی می توان به مدیر فنی و معمار محصولات یکپارچه همکاران سیستم، مدیر خط تولید محصولات مبتنی بر جاوا، مدیر واحد تحقیق و توسعه همکاران سیستم و قائم مقام مدیرعامل شرکت اطلاعات مدیریت اشاره کرد.

مهدی امیری فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار (شاگرد نخست)، از دانشگاه صنعتی شریف است و طی سال های حضور خود در این شرکت علاوه بر تمرکز بر روی تولید محصولات در حوزه کسب و کار نیز فعال بود و به عنوان عضو و رئیس هیأت مدیره تعدادی از شرکت های کلیدی گروه همکاران سیستم عملکرد موفق و تأثیرگذاری داشته است. وی در سال ۱۳۹۲ به عنوان مدیرعامل همکاران سیستم انتخاب شد

منبع : https://www.systemgroup.net/news/2402
موضوعات مرتبط :
نظر شما