3روش کوچک کردن بینی با زنجبیل

Image result for ‫بینی‬‎

کوچک کردن بینی راه های زیادی نظیر ماساژ، دستگاه های خانگی یا عمل جراحی وجود دارد


 در این مطلب برای شما از کوچک کردن بینی به کمک زنجبیل صحبت کرده ایم که جزو کم هزینه ترین راه های کوچک کردن بینی به شمار میرود.

به گزارش نامه نیوز ، زنجبیل یکی از موثر ترین مواد برای ازبین بردن چربی های قسمت های مختلف بدن است. این ترفند در واقع راه گیاهی و طبیعی کوچک کردن بینی گوشتی محسوب می شود و برای بینی استخوانی مناسب نیست.

 پس از شست و شوی بینی و خشک نمودن آن این ماسک را به پوست بینی خود بمالید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس بشویید و پس از آن پوستتان را از پایین به طرف بالا ماساژ دهید.ترکیبات موجود در این ماسک با از بین بردن چربی های موجود در بینی شما  سبب کاهش حجم و اندازه بینی های گوشتی می شوند .

برای ساخت ماسک ابتدا مقداری زنجیل را پودر کرده و به آب اضافه کنید
سپس این مخلوط را روی پوست بینی خود بمالید. توجه داشته باشید بار اول این کار می تواند کمی سوزش به همراه داشته باشد.
پس از قرار دادن مخلوط روی بینی، 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را با دستمال پاک کنید و پس از آن کمی بینی را ماساژ داده و صورت خود را بشویید.
برای بیشتر شدن تاثیر این کار می توانید از خمیر دندان نیز استفاده کنید.

 محلولی برای کوچک کردن بینی
برای استفاده از این محلول یک قاشق چای‌ خوری خمیر دندان و یک قاشق چای‌ خوری زنجبیل تازه و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب با هم مخلوط کنید و به مدت 2۰ دقیقه روی بینی خود قرار دهید، قبل از استفاده از محلول، بینی را با آب و صابون شسته و خشک کنید.
بعد از نیم ساعت با آب گرم بینی خود پاک کنید.
می‌توانید از کرم مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی پوست خود استفاده کنید.
اگر در زمان استفاده سوزش و قرمزی در بینی خود دیدید مقدار زنجبیل آن را در دفعات بعدی کمتر کنید. این کار را حداقل تا 10 روز ادامه دهید.
 
ماسک عسل و روغن زیتون برای کوچک کردن بینی
یک راه طبیعی برای کوچک تر کردن بینی استفاده از ماسک عسل و روغن زیتون است شما می توانی با کمک این ماسک بینی خود را ماساژ ذهید و چربی های زیر پوست بینی تان را به کمک این ماسک به خوبی از بین ببرید و با کاهش چربی های زیر پوست بینی شما کوچک تر خواهد شد.

 ماسک زنجبیل و روغن کرچک
پس از شست و شوی صورت و خشک کردن آن زنجبیل را با روغن کرچک مخلوط کنید. سپس روی بینی خود بمالید و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند. فقط مراقب باشید با چشمانتان تماس پیدا نکند.چرا که موجب سوزش می شود.
 
اگر روی بینی جوش دارید
اگر بینی شما گوشتی و در روی بینی شما جوش های سر سیاه و چرکی زیادی وجود دارد هرگز این جوش ها را فشار ندهید زیرا فشار دادن این نوع جوش ها بینی شما را بزرگ تر می کنند شما می توانید با کمک چسب های مخصوص و یا کرم های اسید این نوع جوش ها را از روی بینی خود از بین ببرید و بهتراست که قبل از استفاده از  این نوع چسب ها و کرم ها با پزشک متخصصی مشورت کنید.
 
کوچک کردن بینی به کمک آرایش
اگر بینی بزرگی دارید: کرم پودری روشن تر از رنگ پوست خود روی تیغه بینی بمالید و اطراف بینی را با کرم پودری تیره تر پوشش دهید. کرم پودرها را درهم محول کنید تا حالت مصنوعی پیدا نکند و در نهایت از پودر استفاده کنید تا بینی برق نزند.

 – اگر بینی کشیده ای دارید: برای نوک بینی از کرم پودری تیره تر از رنگ پوستتان استفاده کنید.
– اگر بینی عقابی دارید: روی ناحیه برجسته بینی از کرم پودری تیره تر از پوستتان استفاده کنید.
– اگر بینی پهن دارید: 2 طرف سوراخ های بینی از کرم پودر تیره تر از پوست و از کرم پودری روشن تر برای روی بینی از نوک بینی تا خط ابرو استفاده کنید.
فراموش نکنید آرایش سایر اجزای صورت مثل چشم ها باعث می شود توجه از روی بینی برداشته شود.

منبع : /namehnews.
موضوعات مرتبط :
نظر شما