علائم قارچ پوستی و بهترین درمان خانگی آن

درمان قارچ پوستی ، رفع قارچ پوستی

اگر دیابت دارید مراقب بشید که به قارچ پوستی دچار نشوید، قارچ گرما و رطوبت را دوست دارد و اهمیت درمانش بسیار بالاست چون ممکن است کل بدن را فرا بگیرند.

قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می شود؟

قارچ پوست یک عفونت بسیار مسری است که می تواند با تماس فرد دیگری منتقل شود. درمان این بیماری بسیار مهم است زیرا ممکن است در تمام بدن گسترش یابد و منجر به عوارض دیگری شود.درمان قارچ پوستی

درمان قارچ پوستی

انواع مختلفی از قارچ پوستی یا عفونت های پوستی مانند عفونت قارچی، غذاهای ورزشکاران، خارش جک و غیره وجود دارد ؛ قارچ پوستی یک عفونت پوستی انسانی است که توسط یک قارچ که یک میکرو ارگانیسم است و اغلب مواد مرده را مصرف می کند، به انسان منتقل می شود.

در انسان، لایه بیرونی پوست از سلول های مرده تشکیل شده است که یک مانع از محیط بیرونی است این مانع میتواند سلامتی شما را حفظ کند، اما اگر آسیب ببیند، میتواند در معرض انواع عفونت ها باشد. برخی از انواع قارچها - درماتوفیت ها و مخمرها وجود دارند که می توانند به سرعت به سطح پوست نفوذ کنند ؛ این بخش از سلامت پوست در نمناک به بررسی علل و درمان های خانگی قارچ پوستی پرداخته است.

رفع قارچ پوستی

 درمان های خانگی برای بیماری قارچ پوستی

علل ابتلا به قارچ پوستی چیست؟

قارچ پوست محیط گرم و مرطوب را دوست دارد ؛ برای پای ورزشکاران، قارچ باعث ایجاد این وضعیت در جوراب و کفش هایی که تمیز نیست می شود - عادت معمول بسیاری از ورزشکاران است.

کفش ها پر از عرق، خاک و باکتری هستند و در نتیجه باعث عفونت می شوند.

عفونت های قارچی نیز می توانند توسط قارچ های میکروسکوپی که بر روی بافت های مرده پوست، مو و ناخن های پا وارد می شوند ایجاد شوند.

مناطق عمومی مانند اتاق کمد در ورزشگاه ها، دوش های عمومی یا استخرهای شنا، شایع ترین مکان برای رشد قارچ پوست است. ؛ بدون توجه به علل ابتلا به قارچ پوستی، شناخته شده که مسری است فقط تماس می تواند باعث قارچ پوستی شود پس مهم است که این عفونت را درمان کنید تا به افراد دیگر گسترش پیدا نکند.

قارچ پوستی نیز در قسمت های مختلف بدن پخش می شود. داشتن قارچ پوستی خطرناک نیست، اما می تواند درد آور باشد بنابراین تا وقتی قابل کنترل است، درمانش کنید، و در این بخش از سلامت نمناک درمان های خانگی برای درمانش را آورده ایم.

علت قارچ پوستی

 درمان قارچ پوستی و بررسی علل آن 

چه کسی در معرض خطر ابتلا به قارچ پوستی است؟

شما در معرض خطر ابتلا به یک قارچ پوست هستید اگر:

 • استروئید مصرف می کنید"
 • یک دوره از آنتی بیوتیک دارید"
 • چاق هستید یا اضافه وزن دارید"
 • سیستم ایمنی ضعیفی توسط Hiv / AIDS یا سرطان دارید"
 • سابقه عفونت پوستی دارید"
 • سطح بالای قند خون یا دیابت کنترل نشده دارید"

عوامل خطر قارچ

 درمان قارچ پوستی و خطرات ابتلا به آن 

علائم عفونت قارچی چیست؟

 • عفونت قارچی اغلب به عنوان ظاهری خشن و گاهی اوقات خونریزی دار در پوست ظاهر می شود.
 • عفونت قارچی ممکن است به عنوان یک شکل دایره ای در اندازه های مختلف ظاهر شود با این وجود، عفونت های قارچی ممکن است همیشه ضایعات دایره ای شکل را ایجاد نکنند، اما سبب تیره شدن و قرمزی پوست با پوسته پوسته شدن و سفید شدن می شود.
 • اغلب اوقات، منطقه آسیب دیده می خارد و گاهی اوقات مرطوب است یا بوی بد دارد.
 • برای افرادی که دارای عفونت قارچی طولانی مدتی هستند، رنگ پوست تیره ایجاد می شود و زمانی که زمانش می گذرد و زیاد می شود، معمولا به پوست های اطراف گسترش پیدا می کند.
 • اگر شما منطقه ای را می خارانید، می تواند منجر به عفونت هایی در سایر قسمت های دیگر بدن شود.
منبع : namnak.
موضوعات مرتبط :
نظر شما