۰ قانون جالب و باورنکردنی که تنها در کره شمالی خواهید دید

 

 

 

این روزها بخواهید در مورد هر داستان و موضوع جالبی چیزی بنویسیذ دیر یا زود گذرتان به کره شمالی خواهد خورد.

در این کشور منزوی با رهبر جوان و جاه طلبش هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و دیگر برای خیلی ها شرایط این کشور عادی شده است.

اما مشکل اینجاست که هر چند وقت یک بار داستان های جدیدی از این کشور به گوش می رسد که بسیار باورنکردنی تر از قبل هستند. به نظر می رسد کره شمالی دست از شگفت زده کردن ما برنمی دارد و هر روز چیز جدیدی برای باز ماندن دهان ما ارائه می دهد.

جدای از آزمایشات موشکی و تبلیغات و تهدیدهای مکرر و با شور و حرارت فراوان و البته داستان جانکاه گرسنگی و جدا ماندن مردم این کشور از جهان خارج، کره شمالی قوانین بسیار منحصر به فرد و جالبی نیز دارد که در ادامه این مطلب شما را با برخی از آن ها آشنا خواهیم کرد.

 

۱- شرکت صد در صدی در انتخابات

 

در کره شمالی رأی ندادن غیرقانونی است از این رو همه مردم این کشور در پای صندوق رأی حاضر می شوند.

هر ۵ سال یکبار در این کشور انتخابات ریاست جمهوری یا همان رهبری کشور برگزار می شود و جالب این که تاکنون نه مخالفی وجود داشته و نه مخالفی رأی آورده است. تمامی مردم بلا استثنا به رهبر کشورشان رأی می دهند و به این شکل وی تا پایان عمر رهبر کشور باقی می ماند!

 

۲- دریافت مجوز برای اقامت در پایتخت

 

در کره شمالی شما اجازه نخواهید داشت به هر جایی در کشور بروید و در آن جا اقامت کنید. برای مثال اگر بخواهید در پایتخت ساکن شوید باید نامه ای رسمی به مقامات دولتی نوشته و ثابت کنید که لیاقت اقامت در پایتخت را دارید.

در صورتی که دولت صلاحیت و لیاقت شما را تایید کنید اجازه سکونت در پایتخت را دریافت خواهید کرد. تنها کسانی که نهایت وفاداری شان به حکومت ثابت شده باشد و یا از مقامات کشوری و حکومتی باشند می توانند در پایتخت اقامت کنند.

منبع : rooziato
موضوعات مرتبط :
نظر شما