مهلک ترین تک تیراندازان تاریخ

 

3

 

sniper vay

تیرانداز بطور همزمان یکی از محترم ترین و منفورترین سربازان در یک نبرد است. یک تیرانداز از جان گذشته میتواند با پاشیدن بذر وحشت در قلب نیروی دشمن، امنیت همرزمان خود را تضمین کند. اینجا با برخی از قابل توجه ترین تیراندازان طول تاریخ آشنا میشویم، که هم به خاطر شمار فراوان کشته ها و هم به دلیل تاثیر دراماتیک شان در جنگهای خونین، شهره اند.

 

کارلوس هاتکاک

کارلوس هاتکاک (Carlos Hathcock)

“کارلوس هاتکاک” یک تیرانداز نیروی دریایی ایالات متحده بود و در طول رهبری خود در نیروی دریایی در طول جنگ ویتنام، 93 کشته تایید شده به نام خود زد. تخصص او در شلیک هایی با برد وسیع و طولانی، او را در نیروی دریایی تبدیل به یک قهرمان افسانه ای کرد. و یک جایزه 30000 دلاری از طرف ارتش ویتنامی شمال (North Vietnamese Army) برای او در پی داشت.

 

آدلبرت والدرون

آدلبرت والدرون (Adelbert Waldron)

“آدلبرت والدرون” یک تیرانداز ارتش ایالات متحده بود که در طول جنگ ویتنام بعنوان یکی از دقیق ترین تیراندازان جهان شهرت بدست آورد. زمانی او رکورد بیشترین کشته تایید شده (109 کشته) را بین همه تیراندازان داشت.

 

کریس کایل

کریس کایل (Chris Kyle)

“کریس کایل” یک تیرانداز نیروی دریایی SEAL با 160 کشته تایید شده در طول ماموریت و انجام وظیفه اش در عراق، بالاترین آمار را در تاریخ آمریکا به خود اختصاص داد. بعدتر او سوژه فیلمی شد که بر اساس زندگی نامه اش بود : “American sniper”

 

واسیلی زایتسف

واسیلی زایتسف (Vasily Zaytsev)

“واسیلی زایتسف”، با وجود 242 کشته تایید شده، بالاترین آمار کشته را بعنوان یک تیرانداز شوروی در طول جنگ جهانی دوم نداشت. اما او بعد از اینکه 225 سرباز و فرمانده آلمانی را در طول جنگ استالینگراد کشت، مشهورترین تیرانداز شد. زایتسف بعدها با گسترش چهره خود هم در میان ارتش سرخ و هم در میان سربازان ارتش آلمان نازی، سوژه پروپاگاندای روسی بود.

 

لیودمیلا پاولیچنکو

لیودمیلا پاولیچنکو (Lyudmila Pavlichenko)

“لیودمیلا پاولیچنکو” تیرانداز روس دیگری در طول جنگ جهانی دوم، یکی از 2000 تیرانداز زن در ارتش سرخ بود. و با 309 کشته تایید شده، بعنوان موفق ترین تیرانداز زن در تاریخ، مورد احترام و ستایش است.

 

متهاوس هتزناور

متهاوس هتزناور (Matthaus Hetzenauer)

“متهاوس هتزناور” یک تیرانداز اتریشی عضو ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم بود. و 325 کشته در جبهه شرقی جنگ به نام اوست. او مشهورترین تیرانداز آلمانی جنگ شد و جایزه “صلیب شوالیه” که ارزشمندترین نشان افتخار ارتش آلمان است، به او داده شد.

 

سیمون نوموکونف

سمیون نوموکونف (Semion Nomokonov)

“سمیون نوموکونف” تیرانداز روسی در طول جنگ جهانی دوم بود که 367 کشته به نام اوست. او به خاطر شلیک بدون استفاده از دوربین تفنگ و بعنوان یکی از مردم بومی روسیه حاضر در جنگ، مشهور است. او بین دشمن به نام “Taiga Shaman” ملقب و معروف بود.

 

فرانسیس پگاماگابو

فرانسیس پگاهماگابو (Francis Pegahmagabow)

“فرانسیس پگاهماگابو” تیرانداز عضو نیروی اعزامی کانادا، با کشتن 378 آلمانی، تاثیرگذارترین تیرانداز جنگ جهانی اول بود. او همچنین پرافتخارترین سرباز ارتش کانادا و متولد ملیت اصلی و اول کشور بود.

 

سیمو هایها

سیمو هایها (Simo Hayha)

تیرانداز فنلاندی “سیمو هایها” ملقب به “مرگ سفید” ، با 505 کشته با اسلحه “رایفل” در طول جنگ زمستانی فنلاند با اتحادیه شوروی، موفق ترین تیرانداز همه دوران هاست. هایها از این جهت نیز مشهور است که روی اسلحه اش دوربین استفاده نمیکرد. او هدف یک تیراندازی توسط روسها واقع شد که آنها توانستند او را مجروح کنند اما موفق نشدند او را بکشند.

منبع : http://shabgar.com/%D9%86%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%87%D9%84%DA%A9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE/
موضوعات مرتبط :نظرات بینندگان
    سپیده
    |
    10 مهر 1397

    سلام انتظار داشتم از شهید عبدالرسول زرین در ابتدی صحه چیزی ببینم اما هیچ چیزی ندیدم.روی ایشونن حتما تحقیق کنید.افتخار ایرانن


نظر شما