Image result for ‫میوه های مضر برای بیماری دیابت‬‎

میوه های مضر برای بیماری دیابت

کنترل قند خون یکی از ارکان مهم برای سلامت افراد دیابتی میباشد ، به همین دلیل در این مطلب میخواهیم شما را با میوه های مضر برای افراد دیابتی آشنا کنیم.

 

نمناک؛ میوه ها انواع گونا گونی دارند که بعضی از آنها برای بعضی بیماریها مضر هستند دیابت بیماری است که در آن فرد باید به کنترل قند خون خود بپردازد .قند برخی میوه ها زیاد میباشد که استفاده از این میوه ها میتواند برای افراد دیابتی خطرناک باشد.

 

میوه ها از نظر تغذیه ای دارای ارزش بالایی هستند. میوه ها سرشار از فیبر، مواد معدنی و ویتامین ها می باشند. اما در خوردن بعضی میوه ها بیشتر احتیاط کنید، قند زیادی دارند.

1. انبه

میوه انبه برای شما بسیار مفید است. انبه حاوی فیبر و دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن شماست. اما این میوه حاوی قند طبیعی هم هست که تا حدی میزان قند آن بیشتر از میوه های دیگر است. به عنوان مثال یک انبه حاوی 45 گرم قند است که مقدار زیادی است

- اگر در حال کنترل وزن خود یا میزان قند مصرفی خود هستید، انبه انتخاب مناسبی برایتان نیست. می توانید دو برش کوچک از انبه را بخورید و بقیه آن را برای بعد بگذارید.

بعضی از میوه ها برای افراد دیابتی خطرناک است

2. انگور

یک پیمانه انگور دارای حدودا 23 گرم قند است. گذاشتن مقدار زیادی انگور در دهان نیز راحت است. اگر انگورها را نصف کرده و فریز کنید، سرعت خوردنتان کمتر خواهد شد. در این حالت یک میوه طراوت بخش خواهد بود که در تابستان گرم می توانید از خوردن آن لذت ببرید و خوردن آن نیز به این شکل کمی بیشتر طول می کشد. با این حال اگر دیابت دارید در خوردن انگور هم احتیاط کنید.

3. گیلاس

گیلاس یک میوه شیرین است و این نشان دهنده وجود قند در آن است.یک پیمانه گیلاس حاوی 18 گرم قند است. اگر یک ظرف بزرگ را پر از گیلاس کنید، مطمئنا متوجه نخواهید بود چه میزان از این میوه خورده اید. بنابراین قبل از شستن این میوه و آماده کردن آن به عنوان یک میان وعده میزان آن را با دقت بیشتری انتخاب کنید تا دقیقا بدانید چه مقدار قند مصرف کرده اید.

4. گلابی

یک گلابی متوسط 17 گرم قند دارد.اگر سعی دارید مصرف قند خود را کاهش دهید، یک گلابی کامل را نخورید. بهتر است چند قطعه گلابی را با ماست کم چرب بخورید یا به سالاد خود اضافه کنید.

5. هنداونه

یک قاچ متوسط از این میوه تابستانی 17 گرم قند دارد. هندوانه حاوی مقدار زیادی آب است و سرشار از یک ماده معدنی به نام الکترولیت electrolyte است که بدن پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای شارژ شدن به این ماده معدنی نیاز دارد. بهتر است فقط یک یا دو قطعه از این میوه بخورید.

6. انجیر

انجیر یکی از میوه هایی است که قند خون بالایی دارد

دو انجیر متوسط حاوی 16 گرم قند هستند.اگر در حال کنترل قند خود هستید، دو انجیر را نصف کنید و کمی پنیر بز روی آن بریزید تا یک ماده غذایی سرشار از پروتئین داشته باشید. یا می توانید مقداری از آن را در سس استفاده شده برای پخت گوشت بدون چربی، مانند گوشت مرغ، استفاده کنید.

7. موز

یک موز متوسط حاوی 14 گرم قند است. اگر این میزان قند بیشتر از مقداری است که در نظر گرفته اید، بهتر است نصف یک موز را با صبحانه خود بخورید.

منبع : w.eghtesadnews.
موضوعات مرتبط :
نظر شما