رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی جهان

 

پزشکی

در رتبه‌بندی گروه علوم پزشکی تایمز هایر اجوکیشن مشخص شد که انگلیس و آمریکا هر کدام با 5 دانشگاه جزو ده دانشگاه برتر دنیا در این گروه تحصیلی هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، تایمز هایر اجوکشین اقدام به انتشار یک رتبه‌بندی بر حسب گروه تحصیلی (6 گروه) کرده و قرار است هر هفته به بررسی یکی از این گروه‌های تحصیلی بپردازد و بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل را در هر گروه اعلام کند.

اولین گروه آزمایشی که در این رتبه‌بندی مورد بررسی قرار گرفت گروه علوم پزشکی است و 100 دانشگاه برتر این رشته معرفی شدند. در این رتبه‌بندی 13 شاخص مد نظر قرار گرفته است.

رتبه اول در گروه علوم پزشکی از آن دانشگاه آکسفورد است. همچنین نیمی از ده دانشگاه برتر در این رشته از آن دانشگاه‌های انگلیس است.

در کل فهرست انگلیس 14 جایگاه را از آن خود کرده است. همچنین کالج سلطنتی لندن توانست رتبه خود را ارتقا بخشد و به رتبه 8 برسد.

پنج جایگاه دیگر در بین ده دانشگاه برتر دنیا در این گروه از آن آمریکاست، تعداد دانشگاه‌های آمریکا نسبت به سال قبل یک عدد کمتر یعنی 36 دانشگاه شد.

برای اولین بار در شش سال اخیر یک دانشگاه سوئدی توانسته در چنین جایگاه خوبی (رتبه 13) قرار بگیرد. همچنین دانشگاه اوپسالا دیگر دانشگاه سوئدی بین این فهرست 100 تایی بود که توانست برای اولین‌بار در بین 50 دانشگاه برتر یعنی در جایگاه 48ام قرار بگیرد.

سه دانشگاه آسیایی یعنی دانشگاه ملی سنگاپور (رتبه 32)، دانشگاه هنگ‌کنگ (رتبه 40) و دانشگاه توکیو (رتبه 42) نیز در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند.

منبع : .ana.
موضوعات مرتبط :
نظر شما