نقاشی ، گران ترین نقاشی

یک میلیارد و 850 میلیون تومان برای قیمت پایه یک تابلوی نقاشی ایرانی این قیمت گذاری توسط کارشناسان حراجی معروف «کریستی» بر روی اثر یک نقاش ایرانی است.

ویژگی های گران ترین نقاشی ایرانی...

یک میلیارد و 850 میلیون تومان برای  قیمت پایه یک تابلوی نقاشی. رقم عجیب و جالبی که فقط می توان در حراجی های هنری دنیا آن را شنید. ماجرا وقتی جالب تر می شود که بدانید این رقم، قیمت گذاری کارشناسان حراجی معروف «کریستی» اثر یک نقاش ایرانی است.«فرهاد مشیری» 50 ساله  که پیش از این هم با فروش یک اثرش به ارزش یک میلیون دلار به عنوان اولین نقاش یک میلیون دلاری خاورمیانه و گران ترین نقاش ایرانی شناخته شده بود. او حالا امیدوار است نقاشی جدیدش در حراج کریستی دوبی باردیگر به عنوان گران ترین اثر نقاشی این حراجی معرفی شود.
 
اثر فرهاد مشیری با نام «باغ اسرار» که بالاترین برآورد را در قیمت گذاری های این مجموعه به خود اختصاص داده با قطعات درخشنده فلزی، مهره و میخ ساخته شده و تصویر خرسی عظیم را شکل داده که وارد نور درخشانی می شود و کودکی خفته نیز در اثر مشاهده می شود. این تکینک خاص آثار مشیری است و کنتراستی عمیق بین خاطره کودک و رنگ های اطراف را پدید می آورد.گران ترین نقاشی

گران ترین نقاشی


 گران ترین نقاشی ایرانی + عکس

تابلو باغ اسرار گران ترین نقاشی ایرانی


شاید برای نقاش پرامیدی که کارهایش را برای فروش به مدیران یک مرکز هنری عرضه می کند، تشبیه تابلوی نقاشی به «سالاد درهم ریخته» از سوی آنها، یک شکست بزرگ و ناامیدکننده تلقی شود. مدیران گالری گلستان با دیدن کارهای مشیری به او گفته بودند کارهایش زیادی گیج و درهم است و بیشتر به «سالاد» شبیه است.اما همین  سالادهای درهم ریخته چنان موفقیتی را در زمانی کوتاه برای «فرهاد مشیری» به ارمغان آورد که او را به عنوان یکی از شناخته شده ترین هنرمندان حراجی های هنری دنیا مطرح کرد.
 
فرهاد مشیری متولد سال 1342 در شهر شیراز است. او به واسطه شغل پدرش که مالک چند سینما در شیراز بود  از همان نوجوانی به سینما و هنر علاقه مند شد. او شیفته طراحی و نقاشی بود و پدرش که با هنر آشنا بود او را تشویق می کرد.همین عشق و علاقه و مهارت نسبی او در طراحی باعث شد که در سال 1358 به ایالات متحده برود و در حومه لس آنجلس ساکن شود.
 مشیری در آنجا تحصیلات مقدماتی اش را به پایان برد و در سال 1360 در انستیتوی هنر کالیفرنیا ثبت نام کرد، در زمانی که هنرمندانی چون جان بالداساری و مایکل اشر در این مدرسه تدریس می کردند. بنابراین دوران تحصیل او در این آکادمی با یکی از دوره های درخشان این مدرسه مصادف شد.
بازگشت او به ایران، شروع دوره طلایی زندگی هنری او بود.چرا که در سال 80پس از برگزاری نمایشگاهی در گالری «کاوه آو» در میدان ونک، یک باره مشهور شد و کلکسیونرهای قدیمی و ثروتمندان نوکیسه شهر آثار او را با قیمت های گران خریدند.

همچنین بخوانید : تمامی مطالب مرتبط با هنرهای ایرانی


 
 گران ترین نقاشی ایرانی + عکس

تابلوی یک میلیون دلاری فرهاد مشیری


مشیری اولین هنرمند اهل خاورمیانه است که آثارش در حراجی های هنری دنیا رکورد فروش یک میلیون دلاری را برجای گذاشته است. اثر معروف یک میلیون دلاری او  با کریستال های سواروسکی روی بوم کار شده و واژه عشق در وسط بوم با همین تکنیک نوشته شده است.

منبع : namnak
موضوعات مرتبط :
نظر شما